Vixen Vixen
  • 17-02-2025
  • Mathematics
Middle School

If 12 oz of honey costs $4.49, how much does 1 oz of honey cost?

Answer :

ahlammomin ahlammomin
  • 30-12-2023

Answer:

37 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Other Questions

What is the difference between 2386 and 7000? Check your answer using
What part of the IPDE process are you using when you think
9. All are distinguishing features of the late stage three demographic transition,
Is internalized homophobia a form of heteronormativity?
Look up the frequency for the musical note A and set your
Calculate the volume of carbon dioxide at [tex]20.0^\circ C[/tex] and [tex]0.906 \,
A jet flew from New York to Los Angeles, a distance of
Looking at this political cartoon, what is the message about World War
A manufacturer knows that their items have a normally distributed length, with
Determine the amount of pumps needed for Large 151 Infused Teas.
A rectangle has a length of 24 inches and a width of
How do you write 159 million million million?
Cuando la energía eléctrica pasa por el filamento de un foco y
The WWI monument in Kansas City primarily commemorates what aspect of the
You are working in a community clinic as a registered nurse. Your
What is the mass of a crate if a force of [tex]200
How was Myer's relationship with other boys his age different from his
A manufacturing company has budgeted production at 940 units for the month.
What is 58.7 kilos in stones and pounds?
What is the ideal temperature of the newborn resuscitation room?