Jagger
Jagger
21-11-2023
Mathematics
High School
How many pounds of bananas can you buy for $3.75?
Answer :
04-01-2024
Answer:
[tex]5 pounds of bananas cost $3.75.[/tex]
Answer Link
ilyyjodyy
ilyyjodyy
06-01-2025
you go up by .75 each time per pound so it would be 5 pounds
Answer Link
Other Questions
How will a new law mandating an increase in required levels of
All of the following peninsulas are circled on the map above except
Insert the missing number in the sequence: 172, 84, 40, _______.
Solve the values of x that satisfy the inequality: \[ x -
Imagine you work for a solar energy equipment supplier, and your company
Barium-122 has a half-life of 2 minutes. A fresh sample weighing 100
Because I was looking forward to a hot bath, I was disappointed
The ________, or variety, of life is amazing.
What is the percent decrease from 145 pounds to 132 pounds?
Electrical energy is used to decompose water in a beaker. The hydrogen
Mark intentionally left out of the fact that he gave five times
Which equation can Howard use to determine [tex] x [/tex], the height
Which choice best states the impact that the repeated phrase "nineteen times"
What are the timeline events for Hawaii?
how old was hitler during WW II
Cuando voy a un partido de béisbol, yo como A. la sopa.
Gillian is playing video games at an arcade. She starts with $40
A toy rocket is launched vertically from ground level at time \(
Decide whether the imperfect form of the verb in the sentence is
Each tablespoon can hold 15 ml of oil. If 3 tablespoons of